Co robimy? arrow Media o nas

Media o nas Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.10.2009.

Gazeta Wyborcza Białystok, Bydgoszcz, Kraków, Płock, Rzeszów,
Szczecin, Wrocław - Turystyka, 25 i 27 września 2010 r.

Z zielonym paszportem na szlak

Odznaka Zielonych Szlaków - Greenways to wspólna propozycja Fundacji Partnerstwo dla Środowiska i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Dostaniemy je m.in.
w centrach zrównoważonej turystyki i u koordynatorów zielonych szlaków w całej Polsce,
a także w Oddziale Akademickim PTTK w Krakowie, który weryfikuje odznaki.

Link do artykułu

Gazeta Krakowska, 7-8 sierpnia 2010 r.

Studenci i turyści smażyli naleśniki na Lubaniu

W bazie namiotowej na Lubaniu odbył się konkurs na najlepszego naleśnika. Organizatorami tej niezwykłej i nietypowej rywalizacji byli studenci prowadzący w czasie wakacji studencką bazę namiotową. Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem wśród braci studenckiej i turystów odwiedzających bazę i maszerujących na Lubań. Jego celem było wyłonienie zwycięzcy, który przygotuje najsmaczniejsze naleśniki i to z dowolnym nadzieniem.

www.wiadomosci24.pl, 28 maja 2010 r.

Gorczańska Chata - nowa jakość w sercu Gorców

Hawiarska Koliba przeszła do historii. To wychwalane w turystycznych piosenkach schronisko przeistoczyło się rok temu w Gorczańską Chatę. Wraz ze zmianą nazwy pojawiły się inicjatywy, energia do pracy i chęć, by zerwać z dawnym, lekko bohemicznym wizerunkiem. - Nie odcinamy się absolutnie od legendy, ale kształtujemy nowa jakość – wyjaśnia Piotr Mazurkiewicz, jeden z obecnych gospodarzy chatki.

Gazeta Górska, lato 2009

Góry po robocie

Każdy odczuwa czasem potrzebę, aby rzucić wszystko i wyjechać do miejsca, gdzie będzie cisza, spokój i nikt nie będzie niczego chciał. Myśl ta pojawia się najczęściej w środku tygodnia - kiedy miniony weekend stał się wspomnieniem, a od następnego dzielą jeszcze dwie przeszkody - czwartek i piątek.

Gazeta Górska, wiosna 2009

GOCHA dla Ciebie?

Budzisz się rano, zanim jeszcze otworzysz oczy i podniesiesz się z łóżka, dobija Cię grad spraw niecierpiących zwłoki; podrywasz się, biegniesz biegniesz, biegniesz... kładziesz się wieczorem, a grad nadal tłucze Cię po głowie. Uciekasz w góry: tam, gdzie jest spokojniej; szukasz ludzi, z którymi można posiedzieć, pogadać. Może odwiedzić GOCHĘ?

www.malopolskie.pl, 10 pażdziernika 2008 r.

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Malopolski rozstrzygnięty!

Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki stanowiły szczególną okazję do wyróżniania osób i instytucji zasłużonych dla rozwoju turystyki w Małopolsce. Wicemarszałek Leszek Zegzda (...) wręczył Odznaki Honorowe Ministra za zasługi dla turystyki. Wśród wyróżnionych znaleźli się: (...) Studenckie Koło Przewodników Górskich przy Oddziale Akademickim PTTK w Krakowie (...)

Link do artykułu

Gazeta Krakowska - Gorlice, 7 sierpnia 2007 r.

Jubileusz Studenckiej Bazy Namiotowej w Radocynie

W miniony weekend w Radocynie dbył się jubileusz 20-lecia Studenckiej Bazy Namiotowej w Radocynie, prowadzonej rzez Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie przy O/Akademickim PTTK. (...) Baza, na co dzień spokojna i niezbyt licznie odwiedzana, zaroiła się z okazji jubileuszu od gości.

Czytaj artykuł

Manko 3(51), luty 2007 r.

"Turystyka Młodzieży Akademickiej - Tradycj, Wspołczesność, Perspektywy"

W dniu 9 grudnia 2006 r. w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyło się sympozjum zatytułowane "Turystyka Młodzieży Akademickiej - Tradycj, Wspołczesność, Perspektywy". Organizatorami tego spotkania były: Instytut Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie, Komisja Akademicka Zarządu Głównego PTTK i Oddział Akademicki PTTK w Krakowie.

« < Październik 2017 > »

Bal 60-lecia OA PTTK