Co robimy? arrow Aktualności
 
VI Karpacki Finał WOŚP w Gorczańskiej Chacie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.01.2010.
ImageW dniach 9-10 stycznia 2010 r. odbył się VI Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wolontariusze Orkiestry kwestowali w najróżniejszych, najdziwniejszych i najwyższych miejscach w Karpatach, a do puszek trafiło łącznie ponad 44 tys. zł.
 
Po raz pierwszy w historii dołączyła do imprezy Gorczańska Chata...

Impreza ta polega na kwestowaniu w najróżniejszych, najdziwniejszych i najwyższych miejscach w Karpatach. Tutaj, podczas wypraw górskich ponad 80 wolontariuszy chodzi z puszkami i zaskakuje mieszkańców małych beskidzkich wiosek, narciarzy na stokach czy taterników. W tym roku do akcji przyłączyło się oficjalnie 19 schronisk, a nieoficjalnie więcej, bo wolontariusze dotarli także do innych obiektów górskich. Wszędzie organizowane były okolicznościowe zabawy, pokazy slajdów, filmów, konkursy, wycieczki i zawody.

Po raz pierwszy w historii dołączyła do imprezy Gorczańska Chata, do której przybyło około 20 osób, w tym także ekipa narciarsko-rakietowa. Wszyscy licytowali i bawili się wspierając WOŚP. Można było zdobyć koszulki, publikacje o tematyce górskiej, niesamowite książeczki o fokach, medal, czapki, a także – zestaw dla każdego prawdziwego turysty – mini przybornik do szycia z logiem PTTK :). Żywczyk, nieoceniony licytator, podbijał ceny, a uczestnicy niekiedy przebijali własne propozycje – zabawa udała się nadspodziewanie dobrze. Chatkowi spisali się znakomicie – zapewniono liczne atrakcje, prezentacje zdjęć, film, oraz śpiewanie przy gitarze do rana.

Następnego dnia kwesta ruszyła dalej – Przemek pod kościół, gdzie miejscowi wykazywali się dobrocią serca, a trasa rakietowa na Studzionki – niestety oprócz psa nikt nie wystawił nosa na dźwięk puszki... Może za rok ;)

Impreza była bardzo udana. Do puszek Gorczańskiej Chaty wpadło ok. 1500 zł – a to przecież nasz debiut! Cały Karpacki Finał uzbierał ponad 44 000 zł. Słońca nie było, śnieg topniał, ale turyści okazali się nadzwyczaj hojni i chętni do wspólnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy za rok – na pewno nie zabraknie atrakcji :)

tekst: Agata K.

Więcej o Karpackich Finałach WOŚP tutaj>>

A jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądała WOŚP w Gorczańskiej Chacie oraz spacery do i z, zapraszamy do galerii! >>

i do oglądnięcia filmiku >> (ujęcia z chatki od 3:23)

Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 

Kalendarz wydarzeń

« < Czerwiec 2018 > »
P Ś Ś Ś P N N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Zapraszamy i polecamy

Kurs SKPG

  

Platforma Edukacji Turystycznej

 

Mijające krajobrazy Małopolski

Polecamy

Kolporter RSS

Statystyki

Odwiedzających: 22630033
Odwiedza nas 2 gości
stat4u

 Darczyńcy

 

Sieci współpracy

 

Partnerzy

 

Media

 

Polecamy

 

 

 

 

 

 

                         

 

Porozumienie Karpackie "Karpaty Naszym Domem"