Co robimy?

Learning form each other Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
21.08.2010.

Coroczna wymiana młodzieżowa "Learning from each other - games for environmental education" tym razem odbędzie się w Polsce.

Przygotowywany cyklicznie przez Youth and Environment Europe projekt, polega na wzajemnym przekazywaniu sobie wiedzy przez organizacje członkowskie YEE. Dzięki temu zrzeszone w sieci młodzieżowe NGO's-y lepiej poznają specyfikę poszczególnych organizacji, łatwiej poźniej o zacieśnienie współpracy i realizację wspólnych projektów.

LEARNING FROM EACH OTHER 2010
                          - games for environmental education

...to wymiana młodzieżowa organizowana przez Oddział Akademicki PTTK w Krakowie i Youth and Environment Europe - międzynarodowe stowarzyszenie skupiające organizacje młodzieżowe z Europy (bardzo szeroko pojętej, bo sięgającej od Wysp Azorskich aż po Kaukaz) zajmujące się wszystkim co związane z przyrodą i ochroną środowiska naturalnego.

Spotkanie odbędzie się w dniach 6-13 września 2010 r. w Beskidzie Sądeckim, Ośrodku Wypoczynkowym Iskra w Piwnicznej Zdroju. Uczestniczyć w nim będą młodzi ludzie z sześciu krajów Europy: Szwecji, Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Czech i oczywiście Polski. Każda grupa będzie się składała z czterech uczestników i jednego lidera.

Wymiana odbędzie się na zasadzie dzielenia się wiedzą metodą "learning by doing", tj. uczenia się przez praktykę. Każda z grup partnerskich poprowadzi jeden dzień w taki sposób, żeby pokazać innym metody pracy, których używa na co dzień. My, w ramach dnia bioróżnorodności i turystyki górskiej, zaproponujemy uczestnikom quizy przyrodnicze, gry terenowe i podchody, a dzień zakończymy ogniskiem z gitarą :)

Hiszpańska organizacja De Amicitia przedstawi tematykę energii odnawialnej, czeski Modrý kámen przybliży problematykę segregacji odpadów, ze Szwedami z Faltbiologerna spróbujemy rozwiązać problemy ekologiczne, z którymi styka się współczesny świat, bułgarska organizacja Youth for Better Europe podpowie, jak uczyć o zmianach klimatu, a Portugalczycy z Organização para a Promoção dos Ecoclubes opowiedzą jak podejmować akcje w obronie środowiska.

Oprócz milego spedzenia czasu w górach w międzynarodowym towarzystwie, podczas projektu można zyskać wiedzę i doświadczenie, wiele nowych znajomości, czy podszkolić język.

Pokrywamy koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników oraz 70% kosztów transportu.

Chętnych prosimy o kontakt z Moniką Kotulak (tel. 0 500 673 267, e-mail: \n Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ) - są jeszcze wolne miejsca!

Pierwszeństwo mają osoby chętne pomóc w organizacji polskiego dnia podczas wymiany - przewodnicy studenccy, albo po prostu osoby wiedzące, jak po gwiazdach rozpoznać północ, jak rozpalić dobre ognisko i w którą stronę uciec, gdy goni niedźwiedź ;) Czekamy na Wasze zgłoszenia!

« < Styczeń 2018 > »

Bal 60-lecia OA PTTK