Co robimy? arrow Odznaki PTTK arrow Odznaka Greenways

Odznaka Zielonych Szlaków - Greenways Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
06.09.2010.

Zapraszamy do zdobywania Odznaki Zielonych Szlaków - Greenways!

Zachęcamy do odwiedzenia zielonych szlaków – greenways w Polsce. Szlaków, które oferują szereg możliwości aktywnego spędzenia czasu na łonie przyrody, odwiedzenia tchnących historią miejsc oraz poznania ciekawych osób tworzących greenways.

Podczas zdobywania odznaki można:

• odwiedzić żywe, otwarte ekomuzea, prezentujące w ciekawy sposób dziedzictwo lokalnej społeczności
  • posmakować wyśmienitych produktów lokalnych
  • poznać piękne i cenne przyrodniczo miejsca, do których można dotrzeć kajakiem, rowerem, pieszo czy konno
  • poczuć ducha odwiedzanych miejsc podczas wędrówek questami po skarby
  • pomóc w rozwijaniu zielonych szlaków i zostawić na nich swój ślad – posadzić drzewo, zorganizować ciekawą imprezę, stworzyć wędrówkę odkrywców…

W 50 Centrach Zrównoważonej Turystyki na zielonych szlakach - greenways w Polsce na zdobywców czekają specjalne pieczęcie. Można je kolekcjonować w "Paszporcie Zielonych Szlaków - Greenways", który zawiera też regulamin odznaki oraz krótką informację o zielonych szlakach i rozwijanych na nich inicjatywach.

Odkryj Zielone Szlaki – Greenways!

Referat Weryfikacyjny Odznaki Zielonych Szlaków - Greenways

Odznaka Zielonych Szlaków - Greenways to wspólna propozycja Fundacji Partnerstwo dla Środowiska i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Odznakę weryfikuje i przyznaje zespół weryfikacyjny złożony z przedstawicieli Fundacji Partnerstwo dla Środowiska oraz Oddziału Akademickiego PTTK w Krakowie.

REGULAMIN ODZNAKI >>

Kontakt:

W sprawach zwiazanych z odznaką można kontaktować się z Małgorzatą Fedas
tel. 0 606 930 819

Paszport Zielonych Szlaków - Greenways

Do wyczerpania zapasów Paszport Zielonych Szlaków - Greenways jest publikacją bezpłatną. Paszport dostępny jest w siedzibie Oddziału przy ul. Radziwiłłowskiej 21/4 w Krakowie - można go odebrać osobiście w godzinach otwarcia biura Oddziału i RPK. Osoby zainteresowanie otrzymaniem Paszportu drogą wysyłkową proszone są o kontakt mailowy, konieczne jest wcześniejsze opłacenie kosztów wysyłki.

Weryfikacja odznaki

Podstawą weryfikacji odznaki jest krajoznawcza kronika wycieczek prowadzona przez zdobywcę odznaki. Forma takiej kroniki wycieczek może być dowolna, lecz powinna być prowadzona w sposób chronologiczny i zawierać:
  • daty odbycia wycieczek,
  • krótkie opisy krajoznawcze zwiedzanych obiektów,
  • potwierdzenia zwiedzenia obiektów

Do potwierdzania zwiedzenia centrów zrównoważonej turystyki zalecany jest Paszport Zielonych Szlaków – Greenways.

Osoby, które wykonały dodatkowe prace, przedstawiają ich opis i potwierdzenie wykonania (np. dokumentację fotograficzną, zaświadczenie od organizatora, kopię certyfikatu ukończenia szkolenia, itp.).

Dopuszcza się elektroniczną wersję kroniki z zapisem na płycie CD lub DVD.

W celu weryfikacji kroniki – zarówno w wersji tradycyjnej, jak i elektronicznej – należy dodatkowo sporządzić podpisane przez zdobywcę zestawienie odwiedzonych obiektów, przebytych kilometrów, wydarzeń, prac oraz odwiedzonych szlaków, zawierające:

• datę
  • miejsce
  • typ obiektu
  • liczbę zdobytych punktów

Potwierdzeniem zwiedzenia danego obiektu może być pieczątka, bilet wstępu, fotografia, imienny podpis (organizatora wycieczki, przewodnika, przodownika, itp. - obecnych podczas wycieczki). Potwierdzeniem zwiedzenia centrów zrównoważonej turystyki jest specjalna pieczątka Odznaki Zielonych Szlaków - Greenways dostępna w każdym centrum.

Komplet materiałów potwierdzających zdobycie danego stopnia odznaki prosimy dostarczyć do Oddziału Akademickiego PTTK w Krakowie:

• pocztą
  • osobiście w godzinach otwarcia biura lub biblioteki Oddziału

Do przesyłki należy załączyć znaczki pocztowe, które po weryfikacji pozwolą na odesłanie materiałów i zdobytej odznaki (na list zwykły lub polecony). Materiały i odznakę można także odebrać osobiście w godzinach otwarcia biura lub biblioteki Oddziału.

Dystrybucja odznak

Odznaka zielonych szlaków - greenways posiada nastepujące stopnie:

• popularny
  • brązowy
  • srebrny
  • złoty

Do wyczerpania zapasów odznaki są bezpłatnie. W przypadku wysyłki zdobytej odznaki pocztą, zdobywca zobowiązany jest do pokrycia kosztów przesyłki.

« < Grudzień 2017 > »

Bal 60-lecia OA PTTK