YEE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.05.2008.

Image Youth and Environment Europe (w skrócie YEE) to tzw. organizacja parasolowa, skupiająca organizacje młodzieżowe z Europy (bardzo szeroko pojętej, bo sięgającej od Wysp Azorskich aż po Kaukaz) zajmujące się wszystkim co związane z przyrodą i ochroną środowiska naturalnego. Wszystkich organizacji jest ok. 50, stąd w YEE ciągle coś się dzieje. Warto zaglądnąć na stronę YEE: www.yeenet.eu


ODDZIAŁ W YEE

Oddział od kilku lat zaangażowany był w luźną współpracę z YEE. Nasi członkowie wzięli udział w kilku seminariach i wyjazdach studyjnych, a także w dorocznym spotkaniu YEE w Pradze w 2005 r., gdzie zaprezentowaliśmy się i zostaliśmy zaproszeni do ściślejszej współpracy. W sierpniu 2006 roku OA PTTK w Krakowie został członkiem stowarzyszonym YEE, pełne członkostwo nie jest możliwe z uwagi na brak zapisu ograniczającego wiek członków (wymóg dla organizacji młodzieżowych) w statucie. Nie wiąże się to jednak z jakimiś wielkimi ograniczeniami, nie możemy co prawda głosować, ale możemy być wybierani do zarządu YEE. Dodatkowy, a jednocześnie bardzo wymierny efekt aplikowania o członkostwo w YEE to przetłumaczenie Statutu Oddziału na język angielski ;) W ostatnich latach nasza wspołpraca się zacieśniła, co rok członkowie Oddzialu mogą brać udział w kilku międzynarodowych projektach,  a od 2009 roku mamy swojego przedstawiciela w zarządzie YEE - Monikę Kotulak. W 2010 r., po kilku latach przerwy, jesteśmy znów organizatorami projektu, który odbędzie się Polsce. 

DOTYCHCZASOWA WSPÓŁPRACA

ImageInternational Youth Exchange "Last Heroes and Heroines", Active Young Citizens Initiative - AYCI, Tshakhadzor, Armenia (18 - 26 III 2009)
Międzynarodowy projekt wymiany młodzieży dotyczył dialogu międzykulturowego i turystyki aktywnej. Wymiana odbyła się w ośrodku turystycznym w malowniczych górach północno-wschodniej Armenii. Wzięli w niej udział młodzi ludzie z Czech, Armenii, Bułgarii, Polski, Gruzji, Ukrainy i Serbii.
 
ImageInternational Intercultural Meeting "Diversity our Value", Alliance for Society Advancement - ASA, Tbilisi, Gruzja (1 - 7 IV 2008)
Więcej tutaj >> 
 
ImageNetwoking “Take nothing but photographs, leave nothing but footprints, kill nothing but time!”, Nature Trust Malta i OA PTTK Kraków (III 2007 – II 2008)
Cel: Wydanie katalogu miejsc atrakcyjnych z punktu widzenia turystyki zrównoważonej; kontynuacja wymiany na Malcie – artykuły w wydawnictwie autorstwa uczestników spotkania. Katalog jest dostępny w Oddziale, mamy jeszcze kilka egzemplarzy do rozdania.
 
ImageYouth Exchange “Far From the Maddening Crowd – Moving Away From Mass Tourism”, Marsaxlokk, Malta (19 -25 III 2006)
Cel: Porównanie wpływu turystyki masowej i zrównoważonej na środowisko w basenie Morza Śródziemnego, zaproponowanie konkretnych rozwiązań na przykładzie studium przypadków na Malcie. Aspekt wielokulturowy – spotkanie młodych ludzi z Europy i Afryki Północnej.
 
ImageTraining Course “Renewable Resources”, Praga, Czechy (27 – 30 VII 2005)
Cel: Przekazanie informacji o możliwościach związanych z wykorzystaniem niekonwencjonalnych źródeł energii na przykładzie konopii przemysłowej. Spotkania z ekspertami w tej dziedzinie i wizyty w gospodarstwach, gdzie uprawia / wykorzystuje się konopie. Połączone z YEE Annual Meeting.
 
ImageTraining Course “Tools and Methods for Youth to Influence Governments”, Chinadievo k. Mukaczewa, Zakarpacie, Ukraina (26 IV – 2 V 2005)
Cel: Określenie możliwości i narzędzi, za pomocą których młodzi ludzie mogą komunikować się z wpływowymi osobami. Uczestnictwo w forach o charakterze międzynarodowym.
 
ImageTraining Course “Making Sustainability Tangible?”, Kijów, Ukraina (1 – 8 VII 2004)
Cel: Przybliżenie uczestnikom pojęcia i problematyki związanej z turystyką zrównoważoną.

Ponadto, co roku w lipcu lub w sierpniu odbywa się doroczne spotkanie wszystkich organizacji członkowskich YEE, tzw. Annual Meeting, w którym biorą udział przedstwiciele Oddziału.
 
 

Kalendarz wydarzeń

« < Maj 2018 > »
P Ś Ś Ś P N N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Zapraszamy i polecamy

Kurs SKPG

  

Platforma Edukacji Turystycznej

 

Mijające krajobrazy Małopolski

Polecamy

Kolporter RSS

Statystyki

Odwiedzających: 22371705
stat4u

 Darczyńcy

 

Sieci współpracy

 

Partnerzy

 

Media

 

Polecamy

 

 

 

 

 

 

                         

 

Porozumienie Karpackie "Karpaty Naszym Domem"