1,5% PIT za 2023 – wesprzyj odbudowę Gochy, bazy namiotowe lub swoje koło!

Od 15 lutego możemy składać deklarację podatkową za rok 2023 i równocześnie przeznaczyć część podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Bazy namiotowe, odbudowa Gochy lub Twój klub – ich działalnośc mogą wesprzeć Twoje środki, jeśli wskażesz Oddział Akademicki PTTK w Krakowie.

Tak jak w poprzednich latach zachęcamy Was do gorąco do wsparcia Oddziału (nasz KRS 0000083727) i wskazania jednej z naszych inicjatyw jako cel szczegółowy: m.in. naszych baz namiotowych Studencka Baza Namiotowa GORC, Baza namiotowa na Lubaniu, Baza Namiotowa Radocyna, naszych klubów i kół, naszej Biblioteka RPK Kraków oraz oczywiście odbudowy Gochy. Zapraszamy również na stronę o wykorzystaniu przez nas 1,5%  – https://oakrakow.pttk.pl/przekaz-nam-swoj-1/

Od 2010 roku posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Status ten otrzymują instytucje non-profit, których głównym celem jest realizacja działań społecznych, charytatywnych lub kulturalnych na rzecz społeczności lokalnych i ogólnokrajowych. OPP uzyskują status organizacji pożytku publicznego po spełnieniu określonych kryteriów, które obejmują przejrzystość finansową, niezależność oraz skupienie się na celach statutowych służących dobru społeczeństwa. Działalność OPP opiera się na dobrowolnej pracy społecznej, a finansowanie pochodzi z darowizn, dotacji publicznych oraz innych źródeł, które nie mają charakteru zyskownego. Organizacje Pożytku Publicznego pełnią istotną rolę w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego, inspirując obywateli do aktywnego udziału w działaniach na rzecz dobra wspólnego.