Dołącz do nas

Aby zostać członkiem Oddziału Akademickiego PTTK w Krakowie wystarczy wykonać 3 naprawdę proste kroki:
1. Wypełnić deklarację, która dostępna jest…

• w postaci skanu deklaracji w formacie PDF >>
  • w wersji papierowej u Nataszki Figiel w COTG (więcej o tym kiedy i gdzie można znaleźć Nataszkę – punkt zbierania składek >>
  • w wersji papierowej w siedzibie Oddziału >>

2. Następnie deklarację wraz z 1 zdjęciem legitymacyjnym zanieść do

• Nataszki Figiel w Centralnym Ośrodku Turystyki Górskiej PTTK na ul. Jagiellońskiej 6  (więcej tutaj > )
  • siedziby Oddziału przy ul. Radziwiłłowskiej 21/4:
  • w czasie spotkań Zarządu (informację o dacie najbliższego spotkania można znaleźć w Kalendarzu wydarzeń >>)
  • w godzinach otwarcia biura Oddziału >> )
  • zostawić w siedzibie koła lub klubu.

3. I opłacić na miejscu wpisowe i składkę członkowską.

Składki członkowskie

Składka członkowska, ważna od momentu jej opłacenia do 31 marca kolejnego roku, wynosi (2024 rok):

• 39 PLN ulgowa młodzieżowa,
  • 57 PLN ulgowa (emeryci, bezrobotni, niepełnosprawni),
  • 84 PLN normalna.

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki młodzieżowej są:

• opiekunowie szkolnych kół PTTK,
  • osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,
  • młodzież szkolna i studenci – do ukończenia 26 roku życia.

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:

• rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej jedną osobę małoletnią (składka rodzinna),
  • emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,
  • kombatanci, inwalidzi wojenni i wojskowi, osoby posiadające status weteranów,
  • bezrobotni,
  • osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Uprawnieni do zwolnienia z opłacania składki członkowskiej są:
1) Członkowie Honorowi PTTK,
2) dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych do ukończenia nauki w szkołach ponadpodstawowych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,
3) dzieci i młodzież ze szkół specjalnych do ukończenia nauki w szkołach ponadpodstawowych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,
4) uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością do ukończenia nauki w szkołach ponadpodstawowych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,
5) osoby niepełnosprawne z orzeczoną niezdolnością do samodzielnej egzystencji, kontynuujące naukę lub terapię w szkołach, ośrodkach wychowawczych lub warsztatach terapii zajęciowej.

Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka PTTK. W kwocie tej kryje się również opłata za legitymację PTTK, pobiera się ją również w przypadku wystawiania duplikatu legitymacji (gdy uległa ona zniszczeniu lub zgubieniu). Obecnie wpisowe wynosi:

• 21 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,
  • 12 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową lub młodzieżową,

Opłacenie rocznych podstawowych składek członkowskich udokumentowane jest wklejeniem na odwrocie legitymacji członka PTTK znaczka wydanego przez ZG PTTK.

Formularz wyznaczenia osoby uprawnionej w ramach umowy generalnej ubezpieczenia NNW członków PTTK – do pobrania tutaj.