Dołącz do nas

Aby zostać członkiem Oddziału Akademickiego PTTK w Krakowie wystarczy wykonać 3 naprawdę proste kroki:
1. Wypełnić deklarację (w dwóch kopiach), która dostępna jest…

• w postaci skanu deklaracji w formacie PDF >>
  • w wersji papierowej u Nataszki Figiel w COTG (więcej o tym kiedy i gdzie można znaleźć Nataszkę – punkt zbierania składek >>
  • w wersji papierowej w siedzibie Oddziału >>

2. Następnie deklarację wraz z 2 zdjęciami legitymacyjnymi zanieść do

• Nataszki Figiel w Centralnym Ośrodku Turystyki Górskiej PTTK na ul. Jagiellońskiej 6  (więcej tutaj > )
  • siedziby Oddziału przy ul. Radziwiłłowskiej 21/4:
  • w czasie spotkań Zarządu (informację o dacie najbliższego spotkania można znaleźć w Kalendarzu wydarzeń >>)
  • w godzinach otwarcia biura Oddziału >> )
  • zostawić w siedzibie koła lub klubu.

3. I opłacić na miejscu wpisowe i składkę członkowską.

Składki członkowskie

Składka członkowska, ważna od momentu jej opłacenia do 31 marca kolejnego roku, wynosi:

• 20 PLN młodzieżowa
  • 30 PLN ulgowa (emeryci, bezrobotni, niepełnosprawni)
  • 55 PLN normalna

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki młodzieżowej są:

• opiekunowie szkolnych kół PTTK,
  • osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,
  • młodzież szkolna i młodzież akademicka studiująca – do ukończenia 26 roku życia.

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:

• rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej dwie osoby małoletnie (składka rodzinna), pod warunkiem wypełnienia oświadczenia,
  • emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,
  • kombatanci, inwalidzi wojenni i wojskowi, osoby posiadające status weteranów,
  • bezrobotni,
  • osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Zwolnieni z obowiązku opłacania składki członkowskiej są członkowie Honorowi PTTK oraz młodzież z domów dziecka, zakładów opiekuńczych, szkół specjalnych.

Osoby małoletnie (do 16 roku życia) oraz młodzież szkolna i akademicka do 26 roku życia, wstępując do PTTK jesienią, mają możliwość opłacenia tylko połowy ulgowej składki, czyli 15 zł (za okres od 1 września do 31 grudnia).

Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka PTTK. W kwocie tej kryje się również opłata za legitymację PTTK, pobiera się ją również w przypadku wystawiania duplikatu legitymacji (gdy uległa ona zniszczeniu lub zgubieniu). Obecnie wpisowe wynosi:

• 15 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,
  • 8 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),
  • 6 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.

Opłacenie rocznych podstawowych składek członkowskich udokumentowane jest wklejeniem na odwrocie legitymacji członka PTTK znaczka wydanego przez ZG PTTK.

Formularz wyznaczenia osoby uprawnionej w ramach umowy generalnej ubezpieczenia NNW członków PTTK – do pobrania tutaj.