Co robimy? arrow Biblioteka krajoznawcza

Biblioteka Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
29.05.2012.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów RPK - ponad 10 tysięcy przewodników, albumów, słowników, encyklopedii, gazet, broszur, książek, przeźroczy, filmów, map, itp. z dziedziny turystyki (głównie górskiej), krajoznawstwa, ekologii, ochrony środowiska i innych.

Z uwagi na fakt, iż trwa inwentaryzacja zbiorów, w chwili obecnej dysponujemy tylko niekompletnym spisem książek, czasopism, map, filmów VIDEO, płyt CD i DVD oraz slajdów w plikach Excela, które można pobrać poniżej:

• katalog książek >>
  • katalog czasopism >>
  • katalog map >>
  • katalog płyt CD  >>
  • katalog płyt DVD >>
  • katalog slajdów >>
  • katalog filmów video >>
Część zbiorów została już wpisana do elektronicznego katalogu biblioteki, dostępnego w internecie pod adresem: www.rpk.pttk.pl (z rozwijanej listy należy wybrac katalog "RPK Kraków")

Zasady korzystania ze zbiorów RPK:

Z Biblioteki RPK może korzystać każda osoba legitymująca się dowodem osobistym lub paszportem.

Wypożyczać książki może każda osoba po wcześniejszym zapisaniu się, przy czym:

·        członkowie OA mogą jednorazowo wypożyczyć 4 książki na okres 8 tygodni,

·        członkowie PTTK spoza OA jednorazowo 2 książki na okres 4 tygodni,

·        pozostałe osoby jednorazowo 1 książkę na okres 2 tygodni,

(czyli jednak opłaca się zapisać do OA).

Nie wypożyczamy wszystkiego!

Ale wszystko jest dostępne na miejscu.

Nie wypożyczamy zbiorów wydanych przed rokiem 1970.

Nie wypożyczamy słowników, encyklopedii, albumów i innych cennych, bądź rzadkich pozycji, a także pojedynczych egzemplarzy najbardziej popularnych przewodników.

Nie wypożyczamy bieżących numerów czasopism!

Ale zawsze można próbować się dogadać z opiekunem pracowni (mile widziana kawa, ptasie mleczko i wcześniejszy mail z informacją o co chodzi i dlaczego).

Katalog biblioteki jest udostępniony w internecie: www.rpk.pttk.pl

Katalog internetowy jest częścią większego projektu, więc proszę się upewnić, że przeszukują Państwo katalog odpowiedniej biblioteki - „Kraków”

Nie posiadamy katalogu kartkowego, ale przy wyszukiwaniu odpowiednich pozycji można skorzystać z pomocy opiekuna pracowni (mile widziana kawa, ptasie mleczko i cierpliwość).

Biblioteka nie prowadzi elektronicznego systemu zamawiania książek ani rewersów. Najlepiej przejrzeć katalog w internecie, wynotować konkretne sygnatury i tak zaopatrzonym przyjść do Biblioteki. Na buszujących wśród naszych półek i książek patrzymy bardzo krzywo (tu nie pomoże ani kawa, ani ptasie mleczko).

Wolny dostęp zapewniamy jedynie do bieżących numerów czasopism.

W bibliotece rozsiewa się WiFi.

W bibliotece istnieje możliwość zaparzenia sobie kubka ciepłej herbaty.

W bibliotece istnieje możliwość powielania materiałów (w rozsądnych ilościach i o ile nie wpłynie to na stan książki), ale nic za darmo.

Istnieje możliwość drukowania wybranych artykułów z elektronicznego archiwum miesięcznika „Aura”.

Godziny otwarcia biblioteki znajdą Państwo tutaj:

Kontakt z opiekunem pracowni:

Klub Wielbicieli Kurzu, Grzejnika i Dobrej Literatury

Uwaga!

Puste miejsca w katalogu biblioteki to książki, które kiedyś wypożyczono i nie zostały oddane. Jeżeli ktoś korzystał już ze zbiorów Pracowni i nie oddał jakieś książki lub zna taką osobę to prosimy o odniesienie do biblioteki tych pozycji.

Odwiedzających: 19941105