Jak będzie wyglądać nowa GoCha?

Pojawiają się obawy, że nowa GoCha może być hotelem albo zbyt nowoczesnym koszmarkiem. Chcielibyśmy Was zapewnić, że nie! Bez obaw! Chatę chcemy po prostu odbudować.

Założenie na ten moment jest takie, że jeżeli wszystko się uda, będzie to drewniany budynek na planie jak najbardziej zbliżonym do starej Chaty, z zachowaniem tej samej kubatury, jaka była przed pożarem. Budynek będzie drewniany, w systemie szkieletowym, z trzema wieloosobowymi izbami i kuchnią z ciepłym piecem, dostępną całą dobę. Dodatkowo tam, gdzie do tej pory była stodoła, stanie zaplecze sanitarne z polepszonymi warunkami i sala spotkań, w której będzie można spędzić czas w większym gronie. Chata będzie działać jak dotychczas, w formie chatki studenckiej.

Na razie posiadamy projekt koncepcyjny nowego schroniska. Chcemy zachować podobną liczbę miejsc noclegowych i co najważniejsze, chcemy zachować klimat dawnej Gorczańskiej Chaty. W planach jest także budowa studni głębinowej, dzięki której będzie stały dostęp do wody.Konieczne jest przeanalizowanie wszystkich kwestii technicznych i formalnych. Gdy już pojawi się konkretny projekt, z radością się nim z Wami podzielimy! Tymczasem prosimy Was o odrobinę cierpliwości, żebyśmy mogli wszystko przemyśleć i dopracować. W końcu chcemy odbudować GoChę dla Was wszystkich

A Waszej pamięci nieustająco polecamy zrzutkę!