Kurs na przewodnika beskidzkiego 2023-2025

Miło nam poinformować, że oficjalnie ruszyły przygotowania do startu kursu na przewodnika beskidzkiego na lata 2023-2025. Kurs prowadzony jest przez SKPG Kraków. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 października. 

Jak co roku SKPG Kraków, jeden z klubów dwóch przewodnickich zrzeszonych w naszym Oddziale, przygotowuje się do startu kolejnego kursu na przewodnika beskidzkiego. W ramach półtorarocznego szkolenia kursanci nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne do podejścia do egzaminu państwowego, którego zdanie umożliwia pracę jako zawodowy przewodnik górski na terenie Beskidów.

Z racji dużego zainteresowania i pytań, tradycyjnie kierownictwo kursu zaprasza na spotkanie organizacyjne, w czasie którego osoby rozważające udział w kursie mogą dowiedzieć się szczegółów dotyczących jego organizacji, zakresu materiału, planowanych wyjazdów czy “codziennego” kursowego życia. W imieniu kierownictwa zapraszamy do udziału. 

Czy warto spróbować swoich sił w kursie, jeśli kochamy góry? Oddajmy głos osobom, które go ukończyły w poprzednich latach:

“Najważniejszą rzeczą, jaką wyniosłam z Kursu Przewodników Beskidzkich wcale nie jest czerwony polarek. To świadomość tego, że jeżeli skończyłam Kurs, skończę w życiu już wszystko, cokolwiek sobie wymyślę. Kurs daje wielką siłę: do walki o swoje marzenia, do osiągania zamierzonych celów i nieustannego mierzenia się ze swoimi słabościami, które na końcu zawsze okazują się mniej straszne, niż nam się początkowo wydawało.” 

Justyna Sekuła, Blacha nr 1025 (Kurs 2014-16), autorka bloga “With love. Zapiski z prowincji” http://withlove.pl/

“Na kursie poznałam mega ciekawych ludzi! Ponadto wystąpienia kursowe pozwoliły przełamać lęk przed wystąpieniami publicznymi. A zostanie przewodnikiem już w czasie studiów pozwoliło mi dorobić parę groszy i zdobyć doświadczenie związane z moimi studiami” 

Joanna Dragon, Blacha nr 1007 (Kurs 2013-2015), autorka fanpagu Dragon – creative travel and photography (https://www.facebook.com/dragonjoanna)

Więcej informacji na temat planowanego kursu, w tym relacje innych absolwentów kursu, można znaleźć na stronie internetowej: www oraz na fanpage’u kursu. Zachęcamy do śledzenia aktualności. 

Do zobaczenia na kursie :-)!