Publikacja pokonferencyjna “Społeczne funkcje terenów chronionych”

W marcu 2022 roku miała miejsce ogólnopolska konferencja pt. “Społeczne funkcje terenów chronionych”,  zorganizowana z inicjatywy naszej oddziałowej Komisji Ochrony Przyrody. Właśnie ukazała się książka z materiałami pokonferencyjnymi.

Konferencja została zorganizowana z okazji jubileuszów dwóch parków narodowych: 150 – lecia Parku Narodowego Yellowstone w Stanach Zjednoczonych (najstarszy park narodowy na świecie) i 90 -lecia Pienińskiego Parku Narodowego (pierwszy park utworzony w Polsce). Miejscem obrad była  Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Publikacja pokonferencyjna ukazała się pod tym samym tytułem i zawiera wybór artykułów przygotowanych na podstawie referatów wygłoszonych podczas konferencji. Książkę zredagowali:  Piotr Dąbrowski i Bernadett Zawilińska, a jej wydawcą jest Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK. Jest to już trzecia książka, która powstała dzięki naszej współpracy z COTG. 

Publikacja jest do nabycia w COTG stacjonarnie lub w sklepie internetowym. Jest również dostępna  Bibliotece Regionalnej Pracowni Krajoznawczej, prowadzonej przez nasz Oddział.

O konferencji informowaliśmy także w zeszłorocznych aktualnościach dostępnych pod linkiem.